Nesprávné držení těla

 Nesprávným držením těla trpí většina populace, je to způsobeno převážně tím, že neustále posedáváme a například přirozená pohyblivost páteře pomalu zakrňuje. Uvedl jsem páteř právě proto, že právě ona je nejčastěji poškozována. Křivá záda můžeme mít díky špatnému sezení, v noci spíme stále ve stejné pozici, náš pohybový aparát je využíván nerovnoměrně...

 

Měli bychom dbát o to aby naše držení těla bylo přímo ukázkové, díky tomu se nám bude lépe dýchat a celkově se zlepší nejen naše fyzická kondice. Máme možnost využít rehabilitačních cvičení, tyto procedury nám hradí zdravotní pojišťovna. Na rehabilitaci Vás naučí různé cviky, které pokud budete dodržovat, bude Vaše tělo stále přirozeně pružné a zdravé. Problém je obvykle pouze s tím, že nikdo nemá požadovanou vůli pro pravidelné cvičení, je to veliká škoda!

 

Lze začít i bez odborníka?

Lze využít například magnetického pásu, který Vás donutí mít tělo ve správné poloze. Tento pás lze velikostně jakkoliv přizpůsobit a díky tomu ho mohou používat jak starší lidé, tak i děti. Pás díky dvanácti magnetům o veliké síle zajistí detoxikaci organismu a správné prokrvení. Zamezí bolestem a mírně tlačí na partie tak, jak je potřeba.

 

Další pomůckou může být ergonomická podložka pod záda, je vhodná zejména pro lidi, kteří často sedí v kancelářích. Podložku si jednoduše dáte za záda a díky tomu je budete mít skutečně ve správné poloze. Při dlouhém sezení je toto nenahraditelná pomůcka, málokdo se při delší době udrží ve správné pozici. Měli byste si nastudovat jak přesně je potřeba sedět v kanceláři. Pro kancelářské potřeby se prodává veliké množství zdravotních pomůcek. Mezi nejčastější zdravotní pomůcky patří podložka pod myš, podložka pod zápěstí u klávesnice, zdravotní kancelářské křeslo. Jsou různé poznatky, jedním z nich je i například to, že bychom měli sedět kolmo k oknu a mít tak situovaný i monitor k počítači. V této poloze je totiž monitor skvěle viditelný a náš zrak se zbytečně nenamáhá.