Když vám život znepříjemňuje bolest

Když vám život znepříjemňuje bolest

Jedna z věcí, která trápí většinu naší populace, je zcela jistě bolest zad. Ta může mít celou řadu příčin, ale jedno má společné. Tím je především bolest, a pokud je skutečně chronická, může nám to zkomplikovat například i běžný pohyb. Chronické bolesti zad jsou i nejčastějším důvodem, proč se řada lidí uchyluje k pracovní neschopnosti. Příčin proč nás záda bolí je hned několik a ta nejčastější je spojena se svalstvem nebo s poškozením páteře.

Blokády páteře jsou nejčastějšími příčinami

Velmi častou příčinou je akutní blokáda krční nebo naopak bederní páteře. Právě druhá možnost je velmi často nazývána jako takzvaný houser a postihuje hlavně starší osoby. Naopak blokáda krční páteře se může objevovat i u mladších jedinců a často si ji způsobíme sami, především rychlým pohybem naší hlavy. Dojde tak k výraznému zatížení krční páteře, což vede právě k bolesti, která nám často ani nedovolí pohnout hlavou. Výhodou této blokády je, že poměrně rychle odezní a my se můžeme opět věnovat všem činnostem, aniž by nás bolest zad dále trápila. To se však nedá říct o oblasti bederní páteře, kterou je třeba léčit mnohem déle.

 

Bolestem je důležité předcházet

Existuje celá řada činností, díky kterým můžeme těmto bolestem velmi výrazně předcházet. Jednou z nich je především pravidelné cvičení a posilování. To by mělo být zaměřeno na náš stabilizační systém a také zádové svalstvo. To se tak stane silnějším a méně náchylnější k různému poškození. Důležité je provádět tyto cviky skutečně správně. Proto je vhodné raději navštívit fitness centrum, kde nám s tím vyškolení trenéři jistě pomohou. Pokud by totiž byli cviky chybné, může to způsobit ještě větší bolesti. Velmi vhodné jsou také různé masáže, ideálně zaměřené právě pro uvolnění napjatého nebo ochablého svalstva, a to nejlépe na celé ploše našich zad.