Jarní detoxikace organismu

Proč detoxikovat?

 

Pomocí detoxikace zbavujeme naše tělo škodlivých látek. Tento proces je často spojován s obdobím jara, kdy se vše probouzí k životu. Občasná očista organismu však neuškodí kdykoliv v průběhu roku, nejenom v jarních měsících. Odborníci doporučují provádět detoxikaci nejméně dvakrát ročně.


Na detoxikační dietu se začněte připravovat alespoň týden dopředu. Pomalu začněte odbourávat kofein obsažený v kolových nápojích, kávě i černém čaji, alkohol a cigarety. Ze svého jídelníčku vyřaďte červené maso, smažené pokrmy i sladkosti. Pokud je to možné, vyhoďte před začátkem diety z lednice všechny nevhodné potraviny, které by vás mohly zlákat "k hříchu".


Večer před prvním dnem si dejte jen nějaké lehké jídlo, například zeleninový vývar nebo salát.


A nezapomeňte. Absolvování detoxikační kúry nebo půstu vždy konzultujte se svým lékařem!


Udělejte si čas na odpočinek a dostatek spánku. Snažte se eliminovat každodenní stres. Nedopusťte, aby negativně ovlivňoval váš jídelníček. Dopřejte si masáž. Nezapomínejte na relaxaci na čerstvém vzduchu.


Pokud si myslíte, že přetrpíte týdenní očistu, pak si hned dáte gulášek se šesti nebo knedlo – vepřo - zelo, musím vás zklamat. Váš jídelníček by se měl i po absolvování jakékoliv detoxikační kúry řídit zásadami správné výživy.


• Jídelníček by měl být pestrý a vyvážený, jen tak v něm budou zastoupeny v optimálním množství všechny základní živiny (bílkoviny, tuky, sacharidy), vitaminy, minerální látky a vláknina.
• Nezapomínejte na dostatek (alespoň 500 g denně) ovoce a zeleniny.
• Vybírejte méně tučné mléčné výrobky, nejlépe zakysané.
• Upřednostňujte celozrnné varianty potravin (chléb, pečivo, těstoviny, rýže).
• Tuky ze stravy zcela nevylučujte, ale vybírejte dobré tuky, tedy rostlinné a produkty z nich vyrobené, například margaríny na úkor másla a sádla.
• Volte libové maso, zejména netučnou drůbež, a důležité je nezapomínat ani na ryby (2x týdně).
• Vyhýbejte se uzeninám a nepřehánějte to s příjmem soli a cukru (a potravin cukr obsahujících včetně slazených nápojů).
• Jezte v klidu, nestresujte organizmus hltáním či jídlem v poklusu. Jídlo by mělo být nazdobené a nenechte se při něm vyrušovat jinou činností.
• Použijte detoxikační náplasti KINOKI.
• Každý den vypijte nejméně 2,5–3 litry tekutin. Přednost dávejte stolním vodám, bylinným a ovocným čajům, minerálkám a přírodním ovocným šťávám. Vyhýbejte se nápojům slazeným a alkoholickým. Nevhodná je i černá káva a silný černý čaj, které působí močopudně a organizmus odvodňují. Pokud si je dáte, doplňte sklenicí vody.
• Pravidelný pohyb pomáhá nejen odbourávat tukové zásoby, ale zároveň posiluje náš srdečně-cévní systém a imunitu, uvolňuje stres a napětí.


Uvařte si nízkokalorickou očistnou polévku. Připravte si celer, petržel, mrkev, bramboru, pórek, pažitku, libeček a špetku soli. Zeleninu nastrouhejte, povařte 15 minut, přidejte dle chuti sůl. Po odstavení přimíchejte ještě pažitku a libeček. Dobrý start pro celkovou detoxikaci organismu.