Jak bojovat s celulitidou?

 

Co je celulitida a na jakých partiích se nejčastěji vyskytuje?

Celulitida je název pro vrásčitou kůži, kterou mají obvykle ženy na hýždích a stehnech. Tomuto jevu se také často říká pomerančová kůže, jelikož tak také vypadá. Ženy trpí více především díky genetickým předpokladům, mají v těchto místech tenčí kůži a také se jim v těchto částech více ukládá tuk. Dalším důvodem, proč se ženám více vytváří celulitida, mohou být hormonální změny způsobené antikoncepcí. Předcházet se dá celulitidě zdravou stravou, pitným režimem a celkově zdravou životosprávou. V boji proti celulitidě Vám prospěje pravidelné cvičení, při kterém se nám ověřil jako výborný pomocník Krokoměr 2v1.

Jak se celulitidy zbavit?

Možností je spousta, ať už to jsou takové, na které potřebujete návštěvu lékaře (radiofrekvence, kavitace, karboxyterapie) nebo takové, které můžete použít téměř kdykoliv a hlavně kdekoliv. Mezi ty příjemnější formy patří anticelulitidní masér, akupresurní disk na cvičení, nebo například masážní gel. Cílem je prokrvit, zahřát a promasírovat místo, aby se uvolnil tuk a kůže se opět stala pružnou. Cvičení v těchto případech může také pomoci, ale není to úplně snadné. Cvičení je dobré jako prevence a podpora pro léčbu. Ačkoliv se nejedná o nemoc, která by nám nějak znatelně škodila, každá chceme být krásná a to platí dvojnásob pro letní měsíce, kdy jsou horké dny a my se chceme jít opalovat na pláž.

 

Potřebujeme zvýšit mízní odtok lymfy, abychom se nakonec zbavili neelastičnosti kůže a podkožního tuku. Nějaký čas samotné léčení zabere, ale věřte, že výsledek se dostaví a vy se sebou samou budete opět spokojená na 110 %. Celulitida trápí mnoho žen, projevuje se především u starších ročníků, výjimkou ale není ani výskyt u mladých slečen.