Další prosmrkané jaro

Alergie patří mezi komplexní poruchy imunity. Jedná se o předrážděnou reakci organismu na cizorodou bílkovinu. Na vinně není ona nešťastná bílkovina, ale porušená imunita dotyčného jedince. Nejčastější alergická reakce nastává v dýchacím traktu v důsledku vdechovaných alergenů. Alergie se může projevovat různě. Kýcháním, rýmou, otoky očí, kožními projevy, průjmy. To jsou viditelné projevy alergie. Alergie se ale může projevovat i skrytě v gynekologických orgánech, močovém traktu i v CNS. Řízení imunity probíhá v CNS. Pokud je toto důsledkem toxinů porušeno, probíhá řízení chybně. Aby se však plně vyvinula alergická reakce, musí se ložisko s toxiny nacházet také v játrech. Jinými slovy, pokud trpíte alergií, potřebujete od ložisek vyčistit játra a hlavu, tedy mozek. Aby Vaše řízení imunity probíhalo správně.

Jaro je tu a mnohým alergikům začíná jejich každoroční trápení. Když vás při sebekratším pobytu venku začnou nesnesitelně pálit oči, takže nejste schopni žádné normální aktivity nebo čtvrt hodiny v kuse kýcháte, chce se člověku zapomenout na veškeré výhrady vůči farmaceutickému průmyslu a honem sáhnout po nějakém rychlém, účinném léku. 

Nejhorší příznaky v jarních měsících

Většina lidí, kteří alergie mají, trpí většinou v období jara, někdy také v průběhu celého léta. Právě v této době totiž kvete většina rostlin nebo stromů a právě jejich pyl je nepříjemným spouštěčem celé alergie. Ta se může projevovat mnoha různými způsoby. Vždy však záleží na tom, jak moc alergičtí jsme. Nejčastějším příznakem je zrudnutí pokožky, její svědivost, zarudnutí očí nebo také rýma. V ojedinělých případech se mohou dostavit i dýchací potíže. Pokud si myslíte, že některou alergií trpíte, je nejlepší navštívit právě alergologa a to v období zimních měsíců. To totiž budou výsledky testů nejvíce objektivní. Ten vám také většinou napíše účinné léky, které dokážou s alergií bojovat a zmírňovat její následky.

Vyhýbejte se alergenům

Vždy platí, a u alergie obzvlášť, že důležitá je především prevence. V období kdy je právě váš alergen v největším květu se doporučuje chodit ven pouze minimálně, a už vůbec ne na rozkvetlé louky, které jsou skvělým spouštěčem. Totéž platí i u těch, kteří jsou alergičtí na určitý druh potravin. Jednoduše nezbývá než se s touto potravinou rozloučit, jelikož její konzumace může mít velmi hrozivé následky. Jednou z nejčastějších alergií na potraviny je alergie na arašídy, popřípadě na mléčné výrobky. Ty je proto nutné ve stravě nahrazovat, jelikož se bez nich naše tělo neobejde. Bohužel i to je velmi těžký úděl některých alergiků.

Pár babských rad

1. Uvařte si čaj z pískavice řecké seno a z mateřídoušky. Tyto byliny pomáhají rozpustit hlen v dutinách a snižují překrvení nosní sliznice. Užívejte dvakrát denně jeden šálek čaje. 
2. Česnek má antibakteriální účinky, které pomáhají odstranit chronický výtok z nosu. 
3. Kořen lékořice zlepšuje činnost nadledvinek, které mají vliv na vznik alergií. Dva týdny před očekávaným nástupem vaší alergie ho začněte jednou denně užívat.